Akaryakıt Otomasyon Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Akaryakıt otomasyon sistemi inanılmaz bir çalışma dinamiğiyle bugün akaryakıt ihtiyacını karşılama noktasında oldukça önemli avantajlar sunuyor. Akaryakıt ihtiyacını yer ve tür ayırt etmeksizin karşılayabilen yeni otomasyon sistemleri işlerinizin kesintisiz bir şekilde tamamlanabilmesi için de önemli olanaklar tanıyor. Mobil tasarımlarla birlikte akaryakıt otomasyon sistemlerinin kesintisiz hizmet sunması özellikle acil ihtiyaçlar için de kritik öneme sahip.

Yakıt doldurma sistemlerinde bir devrim yaratan bu otomasyonlar manuel olarak yapılan işlemlerdeki hataları da en aza indirgiyor. Daha güvenilir ve sağlıklı olan bu yöntemde insan kaynağı sadece denetleme mekanizması olarak kullanılabilir. Böylelikle üst düzey güvenlik önlemleri hem otomasyon olarak hem de manuel olarak sağlanabilir.

Akaryakıt Otomasyon Sistemi Kategorileri

Otomasyon sistemleri kullanım alanına ve akaryakıt ihtiyacının genel durumuna göre de çeşitlendirilmektedir. Akaryakıt işlemlerinin takibini son derece kolaylaştıran otomasyon sistemleri mekanik ihtiyaçları göz önünde bulundurduğumuzda çok fazla bir materyalin söz konusu olmadığını belirtebiliriz. GSM ağı üzerinden yürütülen otomasyon sürecinde yoğun bir bilgisayar kullanımı da söz konusu değildir.

Mobil sistemlerin katkısıyla birlikte otomasyon sistemlerinin bu denli geliştirilmesine olanak sağlayan otomasyon sistemleri mobil akaryakıt istasyonları için de önemli kolaylıklar sağlamıştır. Takip terminalleri aracılığıyla birçok ayrıntının takip edilebilmesi akaryakıt istasyonuna uzak bölgeler için de olanakları genişletmiştir.

Akaryakıt otomasyon sisteminin çalışması sürecinde personellere verilen kartlar da önemli rol oynuyor. İşlemlerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi adına bu kartların şoför ve ilgili personeller tarafından yerinde ve zamanında kullanılması gerekiyor.

Akaryakıt Otomasyon Sisteminin Kategorilere Göre Sağladığı Avantajlar

Otomasyon sistemlerinin akaryakıt ihtiyacını karşılamada sağladığı avantajları genel olarak değerlendirebileceğimiz gibi gelişmişlik durumlarına göre kategori bazlı ayrı bir incelemeye de tâbi tutabiliriz. Temel düzeyde hizmet sunan otomasyon sistemlerinde HM55 kartının cihaza okutulmasıyla birlikte gerekli bilgiler sistem tarafından otomatik olarak alınmaktadır. Maliyeti uygun fiyatlarda olan bu sistem tek pompanın olduğu mixer ve beton pompaları işletmeleri için oldukça kullanışlıdır.

Otomasyon sistemlerinde daha iyi hizmet sunan ve daha nitelikli avantajlar sağlayan ileri düzey otomasyon sistemleri ise her veriyi doğru bir şekilde değerlendirerek araç akaryakıtını karşılama noktasında komut verme üzerine kuruludur. İleri düzey sistemlerde GPS, GSM gibi genel nitelikli ağlardan faydalanılmaktadır.

Akaryakıt dolum sistemleri, mobil akaryakıt istasyonu ve otomasyonu gibi ihtiyaçlarınız için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Otomasyon sistemler noktasındaki ihtiyaç ve talepleriniz için İşpet olarak daima yanınızdayız. Yüksek kalite standartlarında sunmuş olduğumuz hizmetlerimizden faydalanmak ve daha ayrıntılı bilgi almak için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ArabicEnglishItalianRussianTurkish